» Detský folklórny súbor SIBÍRČEK

Dovoľte, aby sme Vás privítali na stránke detského folklórneho súboru SIBÍRČEK.

Sme partia 6 - 12 ročných detí na  Základnej škole Sibírska v Prešove. Máme radi ľudový tanec, hudbu, spev. Náš súbor má 35 členov.  Hlavným cieľom súboru je uchovávanie  kultúrneho dedičstva našich predkov a zmysluplné využitie voľného času.

O súbore

Vznik detského folklórneho súboru vychádza z dlhoročnej tradície našej školy sprostredkovať žiakom  ľudové tradície a zvyky formou  folklórneho záujmového útvaru.

Každý rok žiaci nacvičovali  folklórne pásmo s vianočnými piesňami a tancami. Ich vystúpenie na benefičnom koncerte obdivovali diváci  a hlavne rodičia. Žiaci ukázali svoje tanečné zanietenie a radosť z tanca aj na vystúpení v PKO v Prešove pri príležitosti 20. výročia založenia našej školy. Predstavili sa tiež s pásmom „Kukulienka“ na zápise  našich budúcich prvákov.

Počas 20 ročného pôsobenia našej školy sa na pódiách vystriedali tri generácie detí u ktorých sa vypestovala láska  k ľudovému tancu a slovenskému folklóru.

V súčasnosti na našej škole pôsobí detský folklórny súbor SIBÍRČEK pod vedením skúsených pedagógov.

Spevácka zložka :
Mgr. Svetlana Šašková

Tanečná zložka 1. stupeň:
Soňa Polomská

tréning:

20. výročie školy:

Benefičný koncert 2014:

Zápis do 1. ročníka:

Otvorenie školského roka:

Benefičný koncert :

Slávnostný zápis do 1. ročníka:

Kultúrne vystúpenie pred športovým podujatím: