29.06.2016, Streda

Žiaci I.stupňa v Škole v prírode

101 žiakov I. stupňa sa zúčastnilo pobytu v Škole v prírode - Ždiar, hotel Magura v termíne od 20.6. 2016 do 24.6.2016. Doprevádzalo ich osem  p. učiteliek a zdravotná sestra, ktoré na nich dohliadali, organizovali rôzne zaujímavé i zábavné aktivity, ale aj ošetrovali drobné odreninky.

Žiaci boli ubytovaní v hlavnej budove na dvoch podlažiach, v dvoj-, troj- i štvorposteľových izbách. Počasie im nesmierne prialo, naplno využívali všetko, čo im areál ponúkal. Deti si zahrali futbal, vybíjanú, prehadzovanú a využívali aj edukačné ihrisko s hojdačkami. Spoznávali okolitú prírodu nielen turistikou, ale aj výletnou jazdou na vláčiku Maguráčiku. Informácie o regióne získali návštevou v Múzea - Ždiarsky Dom. Svoje sily si zmerali v rôznych športových i vedomostných súťažiach, kde získali množstvo cien.

Večerné programy sa niesli v duchu zábavy, kde triedy sa navzájom bavili, súťažili, tancovali.

Bol to týždeň naplnený zážitkami, čas obohatenia o nové vedomosti a poznatky z prírody a hlavne pobytu a pohybu na čerstvom vzduchu v lone prekrásnej prírody Belianských Tatier - kúska nášho krásneho Slovenska.