26.09.2016, Pondelok

Druháčikovia v Knižnici P.O.Hviezdoslava v Prešove

Dňa 23.9.2016 sa žiaci druhého ročníka, v rámci vyučovacej hodiny čítania, presunuli do Knižnice P.O.Hviezdoslava na Exnárovej ulici v Prešove na besedu so spisovateľkou, moderátorkou i redaktorkou Zuzanou Štelbaskou - Hosť festivalu Prešov číta rád 2016.

V médiách sa pohybuje už od svojich pätnástich rokov. Začínala v rádiách Flash a Východ a popritom vyštudovala angličtinu, estetiku a dejiny umenia na Filozofickej fakulte v Prešove. Po škole nastúpila ako dramaturgička a redaktorka do STV v Košiciach, odkiaľ prešla do bratislavskej redakcie a napokon zakotvila ako šéfredaktorka magazínu Reflex v TV Markíza. Za svoju prácu získala viaceré ocenenia: cenu V4 za dokumentárny magazín City Folk Košice, Novinársku cenu za reportáže zo sociálne znevýhodneného prostredia a s hrou Za pokus nič nedáš vyhrala súťaž Slovenské ;ho rozhlasu pre autorov do 35 rokov. Svoje skúsenosti z rozhlasu a televízie sa rozhodla zúročiť počas materskej, kedy napísala svoju prvú knihu pre deti a po nej nasledovali ďalšie dve. Hlavní hrdinovia v nich objavujú svet a prírodu okolo seba, zisťujú, že aj na prvý pohľad nesympatické zvieratká sú užitočné alebo naopak, že milé zvieratká nie sú hračky, ale živé bytosti, ktoré treba ľúbiť, starať sa o ne a rešpektovať ich.

Tvorba pre deti:

Filipko (2016)