21.10.2016, Piatok

PROGRAM NEFORMÁLNEHO VZDELÁVANIA

Neformálne vzdelávanie na SLNEČNOM MAJERI, ako forma moderného doplnkového vzdelávania, so zameraním na aktívne zapojenie žiakov  do praktického overovania si zručností a postojov na farme.

Termín: od 24.10. do 28.10. 2016

Komunikačný jazyk: slovenský, anglický

Hlavným cieľom programu je Neformálne vzdelávanie na SLNEČNOM MAJERI, vychutnať si bezstarostný a komfortný pobyt v prekrásnom prostredí  s možnosťou atraktívnych vidieckych aktivít a služieb, ktoré majú formu moderného doplnkového vzdelávania, so zameraním na aktívne zapojenie žiakov  do praktického overovania si zručností a postojov na farme.  Žiaci sa naučia prijímať zodpovednosť za seba a svet, v ktorom žijú, naučia sa aktívne spolupodieľať na riešení miestnych problémov a prispievať k riešeniu problémov na regionálnej úrovni, a to i v situáciách, z ktorých žiakom neplynú priame výhody. Naučia sa pochopiť  výhody spolupráce s ostatnými ľuďmi,  rešpektovanie  odlišných  názorov a pohľadov  na svet. Počas realizácie aktivít sa budú sústrediť na používanie iba neformálnych foriem vzdelávania – žiaci sa budú vzdelávať nielen od seba navzájom, ale aj od profesionálov v konkrétnych odboroch (vzdelávanie s vrstovníkmi, profesionálmi), tráviť spoločný čas zaujímavými spôsobmi, vymieňať si skúsenosti, spoznávať rôzne pohľady na vec. Tento program pestuje aktívny prístup žiakov, dá im moderné nástroje založené na ich záujmoch – týmto  ich chceme podporiť v prevzatí zodpovednosti za rozvoj svojich zručností.

Aktivity programu:

-        workshopy a diskusie

-        prezentácie

-        integrované triedy a jazykové animácie

-        aktivity, ktoré pomôžu podporiť sociálne zručnosti účastníkov: agrofarma  a skupinové prezentácie.