28.11.2016, Pondelok

Symbol adventu na ZŠ Sibírskej

Aj keď je do Vianoc ešte ďaleko, už o pár dní však budú mnohé naše príbytky rozžiarené zapálenými sviecami na adventnom venci. Pretože práve táto posledná novembrová nedeľa je prvou adventnou.

Symbolom adventného obdobia je adventný veniec so štyrmi sviecami. Je symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti. Aj Biblia hovorí o venci ako o prejave úcty, radosti a víťazstva.

História adventného venca siaha až do obdobia 1838. Johann Henrich Wichern sa v tom období rozhodol pre opustené deti zo sirotinca „Drsného domu“, ktoré boli pod jeho opaterou a na základe neustálych otázok detí o počte dní do Vianoc, vyrobiť drevený veniec s 24 sviečkami. 19 sviečok bolo tenších a predstavovali všedné dni a 4 hrubšie symbolizovali štyri adventné nedele.

Aby sme si aj my užili predvianočnú atmosféru, vyrobili sme školský adventný veniec, ktorý  nám posvätil kaplán v kostole Krista Kráľa a vo vestibule školy nám pripomína blížiace sa Vianoce.