30.11.2016, Streda

EKOTOPFILM - ENVIROFILM

Dňa 29.11.2016 žiaci našej školy navštívili filmový festival EKOTOPFILM - ENVIROFILM, ktorý priniesol medzi našich žiakov  reálnu environmentálnu výchovu. Cez filmové príbehy sa im prihovorili ich rovesníci z celého sveta, ktorí ich  .pútavou formou  inšpirovali a  nabádali k zodpovednejšiemu správaniu a lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu.

Po filmovom programe nasledoval náučný sprievodný program vo forme hier, kvízov, súťaží a iných eko aktivít do ktorých sa žiaci našej školy aktívne zapojili a preukázali svoje výborné vedomosti o triedení odpadu a jeho následnom spracovaní.  Ich aktivitu a vedomosti  si všimli aj organizátori festivalu a ocenili ich preto aj vecnými cenami. Žiaci sa tiež dozvedeli  ako majú postupovať ak nájdu nelegálnu skládku odpadu (RCOP v Prešov)  a ako majú pomáhať zvieratám počas zimného obdobia. Oboznámili sa s prírodnými zdrojmi , ktoré človek stále využíva pri jednotlivých remeslách, ale aj o častom využívaní  odpadového materiálu v remeselníctve.

Témou tohto dňa, bolo uvedomiť si  dôležitosť trvalo udržateľného  rozvoja a spôsobu života,  aby sme čo najmenej zaťažovali životné prostredie. Nie nadarmo sa hovorí , že túto zem nededíme od svojich predkov, ale požičiavame si ju od svojich detí.

Ďakujeme organizátorom za krásny zážitok .