20.06.2017, Utorok

LEGOBOT 2017

Dňa 15.júna sa od 9:30 v OC MAX uskutočnilo finálové kolo robotickej súťaže LEGObot, ktorú organizuje SPŠE v Prešove pre žiakov základných škôl. Dvojčlenné družstvá zo základných škôl si zmerali sily v 4 súťažných disciplínach (Edubot, Speedybot, Findcolotbot, Paintbot). Našu školu reprezentovali tri súťažné družstvá .....

LEGOBOT

Našu školu reprezentovali tri súťažné družstvá v tomto zložení:

Tím Sibír – Jakub Malicher a Samuel Tkáčik z 8.A obsadili 3. miesto v súťaži Edubot

Tím North – Aurel Čurilla a Gabriel Strakay z 9.A obsadili 3. miesto v súťaži Paintbot

Tím Sever – Lukáš Jackanin a Martin Jakubec z 9.B obsadili 1. miesto v súťaži Findcolotbot
                                                                                                   2. miesto
v súťaži Paintbot

Na otvorení súťaže sa zúčastnil aj riaditeľ IT valley Košice Ing. Pavol Mirossay a viceprimátor Prešova Ing. Štefan Kužma, ktorí prispeli svojimi povzbudivými príhovormi a zapriali súťažiacim veľa úspechov počas celej súťaže. Na záver tohto otvorenia, súťaž odštartoval robotický člen SPŠE, a to robot NAO. Do súťaže sa zapojilo 20 súťažných tímov z 8 základných škôl, hlavne z okolia Prešova, ale pricestovali aj žiaci z Prievidze. Cieľom súťaže je podporiť záujem mladých ľudí zo základných škôl o štúdium v oblasti robotiky, IT technológií a rozvíjať kreatívne myslenie.
Súťaž bola doplnená aj sprievodnými aktivitami vo forme prezentácie prác študentov SPŠE v Prešove. Okoloidúci sa mohli zoznámiť s robotom NAO a Poppy a zabaviť sa na prekážkovej dráhe pri ovládaní robota pomocou tabletu. Taktiež mohli naživo vidieť prácu 3D tlačiarne a odniesť si malý suvenír vytlačený pomocou 3D tlače.

Absolútnym víťazom sa stala Cirkevná základná škola v Sabinove, ktorej tímy sa umiestnili v jednotlivých disciplínach na najlepších pozíciách a odniesli si hlavnú cenu v podobe stavebnice LEGO Mindstorm. Celkové výsledky súťaže v jednotlivých kategóriach sú zverejnené na webovej stránke legobot.spse-po.sk/vysledky-sutaze.

Súťaž podporili IT valley Košice, mesto Prešov, LEGO education a OC MAX . Našim súťažiacim pomohla firma COFIN a.s., ktorá nezištne vytlačila učebnú pomôcku a tréningové trate pre súťaž.

Ďakujeme všetkým tímom za účasť v súťaži a tešíme sa na Vás opäť pri ďalších súťažiach organizovaných Strednou priemyselnou školou elektrotechnickou v Prešove.

Video zo súťaže môžete nájsť TU.