30.11.2017, Štvrtok

Majstrovstvá Prešovského kraja ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018

Mladí šachisti z našej školy majú za sebou prvú skúsenosť z ostrých šachových bojov za šachovnicou. V piatok 27.10. 2017 sa zúčastnili Školských majstrovstiev okresu Prešov v zrýchlenom šachu pre školský rok 2017-2018. Pre naše dievčatá Emu Dožickú a Karolínku Svatoňovú to bol prvý šachový turnaj v živote a svojím bodovým ziskom prispeli k tomu, že ZŠ Sibírska obsadila v kategórii družstiev 4. miesto. Chlapci Štepán Jergl a Peter Šichula už majú skúsenosti zo šachových turnajov, čo sa odzrkadlilo v ich solídnych výkonoch za šachovnicou. Peter obsadil celkové 4. miesto, a tým si vydobyl postup na majstrovstvá Prešovského kraja dňa 28.11. 2017 v Humennom, kde ako najmladší účastník obsadil v konkurencii 65 hráčov a hráčok z celého kraja 32. miesto.

Všetkým srdečne blahoželáme a želáme vytrvalosť v šachovom tréningu.