20.04.2018, Piatok

Aktualizované dňa 24.4.2018 (o fotky): Deň Zeme

22. apríl je dátumom, ktorý si ľudia na celom svete už takmer štyri desaťročia pripomínajú ako Deň Zeme. Ekologicky zameranú akciu tak ako po minulé roky 23.4.2018 usporiada aj naša škola. Žiaci spolu s ich učiteľmi pri tejto príležitosti pripravia rôzne environmentálne aktivity. Sviatok Zeme spojí v tento deň všetkých žiakov aj učiteľov a tvorivými i zábavno-súťažnými aktivitami ožijú  priestory školy.

Vyvrcholením Dňa Zeme bude spoločné upratovanie areálu a okolia školy. Projektovým vyučovaním, zážitkovým učením a netradičnými formami vyučovania majú žiaci oveľa lepšiu možnosť stotožniť sa s myšlienkou, že ochrana prírody a životného prostredia je nevyhnutnou podmienkou pre zachovanie našej planéty. Je zároveň príležitosťou nájsť spôsoby ako naučiť žiakov žiť v súlade a v harmónii s touto nádhernou planétou.

Organizácia tohto dňa je nasledujúca:

1.stupeň žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľkami kreatívne ozvláštnia tento deň rôznymi pohybovými hrami a súťažami, v triedach i na chodbách žiaci sa pustia do výroby rôznych výtvorov z plastikových fliaš, množstva priestorových i plošných výtvarných prác, z ktorých niektoré budú venované krásam Slovenska, konkrétne národným parkom. Tieto aktivity budú prebiehať od 1. po 3. vyučovaciu hodinu.
Na 4.vyučovacej hodine žiaci vyhodnotia svoje výtvory na školskom dvore a touto hodinou vyučovanie na prvom stupni končí.

ŠKD a ŠJ sú v bežnej prevádzke.

2.stupeň sa tiež v tento deň pustí do kreatívnej činnosti, a to vytváraním projektov o našej planéte, o znečisťovaní životného prostredia, odpadoch či klimatických zmenách. Vytváranie projektov bude prebiehať počas 1. až 3.hodiny, na 4. a 5. hodine žiaci sa presunú do okolia školy a areálu školy, kde budú upratovať okolie školy a vyčistia trávnaté plochy v areáli školy.
Druhý stupeň končí vyučovanie 5.vyučovacou hodinou.

Fotky z tejto akcie nájdete TU.