» Materiálne podmienky

Škola ja vybavená modernými materiálnymi prostriedkami viažúcimi sa k výpočtovej technike ,informačno-komunikačným technológiám (počítače, interaktívne tabule, internet, audiovizuálna technika). Uvedené podmienky školy sú adekvátne naplánovanému vzdelávaciemu programu školy a jeho napĺňaniu (odborné učebne,  laboratóriá, dielne, telocvične, ihriská).

Kvalita IKT je v tomto školskom roku 2015/2016 výraznejšia a efektívnejšia. Škola disponuje 2 dielňami, kuchynkou, učebňou biológie, 4 učebňami informatiky, učebňou chémie, učebňou fyziky a výtvarnej výchovy.Na výučbu jazykov slúži 5 jazykových laboratórií s výpočtovou technikou. V rámci ostatných predmetov majú učitelia a žiaci možnosť využívať 4 multimediálne učebne. V piatich miestnostiach majú k dispozícii aj interaktívne tabule, ktoré robia vyučovací proces zaujímavejším. Na výučbu informatiky je vyčlenených 5 oddelení. Vybavenie pedagogických miestností je na vysokej úrovni – každý kabinet má počítač s pripojením na internet.

Finančné podmienky

Škola má vybudovaný viaczdrojový systém financovania, ktorý tvoria hlavne finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu, ďalej z obecných zdrojov a regionálnych zdrojov, z celoštátnych rozvojových grantov, z grantov rôznych zdrojov EU, poskytovaných služieb, príspevky od zriaďovateľa, príspevky a dary od rodičov, ale aj z iných doplnkových zdrojov.