18.12.2018, Utorok

Školské kolo Pytagoriády

Pytagoriáda  je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas.

V tomto školskom roku sa stihli prejaviť už aj naše "matematické talenty". V dňoch 12. a 13.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády, ktorého sa zúčastnilo 34 žiakov.

Víťazi jednotlivých kategórií školského kola:

P3 – Marko Magda    3.B

P4 – Samuel Garčár   4.A

P5 – Anna Slaninová 5.A

P6 – Lucia Lazorová   6.B

P7 – Jakub Lukáč       7.A

P8 – Oliver Ondrija    8.A

Za účasť chceme poďakovať všetkým  žiakom,  tým najlepším blahoželáme.

Galériu šikovných matematikárov nájdete TU.