19.12.2018, Streda

Advent dobrých skutkov

Predvianočné obdobie nám prináša nielen zhon a naháňanie sa za darčekmi pre blízkych. Často v tomto období ľudia viac myslia na tých, ktorí v živote toľko šťastia nemali, na chudobných, chorých i na nemé tváre v útulkoch. Žiaci našej školy využili predvianočný adventný čas na ...

Predvianočné obdobie nám prináša nielen zhon a naháňanie sa za darčekmi pre blízkych. Často v tomto období ľudia viac myslia na tých, ktorí v živote toľko šťastia nemali, na chudobných, chorých i na nemé tváre v útulkoch.

Žiaci našej školy využili predvianočný adventný čas na krásne skutky dobra, ústretovosti a lásky. Mnohými akciami prispeli troškou dobra pre tých, ktorí to potrebujú.

Na svätého Mikuláša sa na škole započala milá tradícia, v ktorej  by sme chceli pokračovať každý rok. Okrem tradičných mikulášskych darčekov každý žiak školy si vylosoval iného žiaka školy, ktorého obdaroval nejakou sladkosťou. Takéhoto „TICHÉHO PRIATEĽA“ si našiel každý.

Dňom sv. Lucie si pripomíname čistotu a svetlo, ktoré táto svätica stelesňovala . Žiačky a žiaci 9.B v tento deň „očistili“ bielymi pierkami všetkých a svojím úsmevom priniesli mnohým spolužiakom v škole radosť a smiech. 

Žiačky z 9.A sa podujali pomôcť nemým tváram v prešovskom útulku. Podarilo sa im pre psíkov vyzbierať neuveriteľných 200 eur a plno diek a granúl, aby mali stále plné brušká.

Ďalší z adventných dní sa niesol v znamení dobrých skutkov, ktoré si žiaci vylosovali a v priebehu dňa ich mali vykonať. Dobré skutky v podobe priania príjemného dňa či pomoci školníkovi boli pre mnohých výnimočným a prekrásnym spestrením dňa.

Ďalším krásnym skutkom je odhodlanie siedmakov vyzbierať pre postihnuté deti  vo  Svetielku hračky a hry, ktoré už doma poslúžili a radi by sme ich posunuli iným deťom.

Fotky nájdete TU:

Mikuláš

Lucie

Útulok

Darčeky deťom