12.01.2019, Sobota

Súťaž FIRST LEGO League Košice

Vo štvrtok 10. januára 2019 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Na Slovensku sa konal už jedenásty raz. Tím SIBIR z našej školy sa tejto súťaže zúčastnil po prvýkrát. Tím tvorili žiaci Oliver Ondrija, Adam Pliška, Kristián Šalata z 8.A a Alexandra Frantalová, Dáša Havrilčáková, Karin Kužmová, Miroslava Sinaiová z 9.A. V dopoludňajšej časti sa predstavili tímy v kategóriách Robot Design, Prezentácia ...

Vo štvrtok 10. januára 2019 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Na Slovensku sa konal už jedenásty raz.

Tím SIBIR z našej školy sa tejto súťaže zúčastnil po prvýkrát. Tím tvorili žiaci Oliver Ondrija, Adam Pliška, Kristián Šalata z 8.A a Alexandra Frantalová, Dáša Havrilčáková, Karin Kužmová, Miroslava Sinaiová z 9.A.

V dopoludňajšej časti sa predstavili tímy v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. Popoludní sa konali na turnajových stoloch robotické hry Robot Game. Počas hry sa v časovom limite 150 sekúnd snažili tímy pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií.

Tohoročná téma INTO ORBIT vtiahla súťažiacich do problematiky dobývania kozmu a na ňu nadväzovalo aj zadanie výskumného projektu: Identifikovať telesný alebo sociálny problém, ktorému ľudia čelia počas dlhodobého prieskumu vesmíru v našej slnečnej sústave a navrhnúť riešenie.

Celá myšlienka súťaže nie je zameraná iba na robotiku, ale kladie veľký dôraz na rozvoj tímovej spolupráce, analytické myslenie, schopnosti prezentovať svoje vedomosti a kreativitu. Prepája svet vedy a techniky so zábavou.

V závere dňa bolo vyhlásené poradie v jednotlivých kategóriách a celkové poradie. Náš tím SIBIR obsadil v kategórií Výskumný projekt 3. miesto a celkovo obsadil 14. miesto. V silnej konkurencii 20 tímov sa nestratil a úspešne reprezentoval našu školu za čo im ďakujeme.

 

Viac fotiek nájdete TU.

Video z našej súťažnej jazdy.