08.03.2019, Piatok

PREVENCIA

Dňa 7.3.2019 sa na našej škole uskutočnila preventívno-informačná prednáška, ktorú si na pozvanie našej školy pripravili zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove a prezentovali ju našim ôsmakom a deviatakom.

Prostredníctvom ich rozprávania, rozhovorov a názorných ukážok sa naši žiaci dozvedeli dôležité informácie o problematike trestnej činnosti mladistvých a o možných dôsledkoch takýchto činov. Žiaci si mohli vypočuť osobné skúsenosti kriminalistov s problémami mladých ľudí, a taktiež dostali informácie, ako takýmto javom predchádzať a ako sa zodpovedne správať vo voľnom čase.

Táto preventívna aktivita zaujala všetkých zúčastnených, preto sme sa rozhodli v budúcnosti organizovať podobné podujatie cielene zamerané na jednotlivé vekové kategórie.