08.03.2019, Piatok

Projekt zdravej výživy „Viem, čo zjem“

Projekt „Viem, čo zjem“ je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorý sa od roku 2009 postupne rozšíril do 84 krajín sveta a doposiaľ sa ho zúčastnilo približne 8 miliónov detí. Odborným partnerom projektu je Úrad verejného zdravotníctva SR, realizuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Projekt „Viem, čo zjem“ je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorý sa od roku 2009 postupne rozšíril do 84 krajín sveta a doposiaľ sa ho zúčastnilo približne 8 miliónov detí. Odborným partnerom projektu je Úrad verejného zdravotníctva SR, realizuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Cieľom projektu je hravou formou motivovať žiakov základných škôl k vyváženému životnému štýlu, správnym stravovacím návykom a podporiť ich záujem o pohybové aktivity.

V pondelok 25. februára naši piataci absolvovali prednášku s lektorkou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) na tému Pestrá strava. Prostredníctvom zaujímavej prednášky, zábavných aktivít a diskusie si žiaci osvojili správne stravovacie návyky, naučili sa, čo je pestrá strava a prečo by mal byť pohyb súčasťou každodenných aktivít.

 

Viac fotiek nájdete TU.