27.03.2019, Streda

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠACHU

V utorok 26.marca 2019 sa v Humennom uskutočnili pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu v školskom roku 2018/2019.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠACHU

V utorok 26.marca 2019 sa v Humennom uskutočnili pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu v školskom roku 2018/2019.

Tohto vrcholového celoslovenského športového podujatia školákov sa zúčastnilo 68 družstiev základných a stredných škôl z celého Slovenska. Priestory Mestského kultúrneho a osvetového strediska v Humennom sa otvorili pre takmer 300 nadšencov kráľovskej hry.

Súťaže sa zúčastnilo aj niekoľko medailistov z juniorských MSR z uplynulých rokov a mnoho hráčov z listiny talentov Slovenského šachového zväzu, čo dodalo tomuto podujatiu honor.

ZŠ Sibírsku reprezentovalo veľmi mladé družstvo v zložení: 1.šachovnica – Peter Šichula, 2. šachovnica – Štěpán Jergl, 3. šachovnica – Soňa Bujnovská, 4. šachovnica – Jakub Šingľár. V namáhavom turnaji obsadilo konečné 45. miesto, keď získalo spolu 10 bodov.

Veľkú radosť nám urobil svojím individuálnym výkonom Peter Šichula, ktorý vyhral všetky svoje partie, čím sa stal druhým najlepším hráčom na 1. šachovnici !!!, za čo sa mu dostalo aj ocenenia od organizátorov týchto MSR.

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí reprezentovali našu školu a získali veľmi cenné skúsenosti zo šachových bojov na tomto veľkolepom podujatí.

Ďakujem aj rodičom našich žiakov a aj všetkým tým, ktorí nám držali palce.

 

Konečné výsledky je možné si pozrieť na http://chess-results.com/tnr410967.aspx?lan=4

Vladimír Lukáč
riaditeľ školy

 

Viac fotiek nájdete TU.