25.03.2019, Streda

Národný program podpory zdravia

Dňa 25.3.2019 sme pozvali na našu školu zástupkyne Regionálneho úradu verejného zdravia v Prešove so sídlom na Hollého 5, ktoré  v rámci preventívneho programu našej školy zrealizovali zdravotno - výchovné aktivity zamerané na žiakov  ôsmeho ročníka. Navštívili jednotlivé triedy, kde formou prednášky a rozhovoru varovali žiakov pred závažnými rizikami poškodenia ich zdravia rôznymi druhmi závislostí - konkrétne drog a alkoholu. Nasmerovali žiakov k formovaniu ich postojov a návykov vo vzťahu k vlastnému zdraviu. Žiaci mali možnosť pýtať sa na to, čo ich zaujalo alebo im nie ja jasné  a diskutovať v rámci problematiky.