19.02.2020, Streda

Naši žiaci úspešní na Súťažiach SPŠE pre ZŠ

Naši žiaci úspešní na Súťažiach SPŠE pre ZŠ

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove organizuje súťaže pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka v oblasti aplikovanej elektroniky (Elektronika hrou), z anglického jazyka (ELEsparks) a matematiky (ELEKTROmatik). Jednotlivé súťaže pozostávajú z niekoľkých domácich kôl, z ktorých najlepšie tímy postupujú do finálového kola už v priestoroch SPŠE.

Z našej školy v tomto školskom roku súťažili tieto tímy:

Elektronika hrou

KIOL - Kristína Vidumská 9.A a Oliver Ondrija 9.A
šmirgle – Patrik Gajdoš 7.B a Tobias Skirka 8.A

ELEsparks

NORTH – Oliver Ondrija 9.A, Kristián Šalata 9.A a Adam Nitzan 9.B

ELEKTROmatik

SIBIR 1 – Zara Pudleinerová 7.A, Alexandra Lichvárová 8.A, Dušana Vraníková 9.B a Sára Molnárová 9.B
SIBIR 2 – Jakub Lukáč 8.A, Michael Šitanyi 8.A, Oliver Ondrija 9.A a Kristián Šalata 9.A

V silnej konkurencii sa podarilo obom našim tímom v matematickej oblasti SIBIR 1 a SIBIR 2 postúpiť do finálového kola.

Finálové kolo sa konalo 18.2.2020 v čase, keď sú naši deviataci na neformálnom vzdelávaní na Slnečnom majeri. Z toho dôvodu našu školu reprezentoval iba jeden tím SIBIR v zložení Zara Pudleinerová 7.A, Alexandra Lichvárová 8.A, Jakub Lukáč 8.A a Michael Šitányi 8.A. Dokonale využili svoje vedomosti a obsadili 1. miesto.

K úspechu im blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.