19.10.2018, Piatok

Plavecký výcvik 2018

Mesiac október je pre našich tretiakov výnimočný. Pýtate sa prečo?  Naši tretiaci vedia, že školské lavice a učebnice vystrieda voda v bazéne, plávacie dosky a kopec nových zážitkov. ...

Plavecký výcvik

Prvý kontakt s vodou bol u niektorých žiakov nesmelý. Postupne sa strach z vody strácal, menili sa ich pocity a žiaci zistili, že voda je fajn a plavecký výcvik absolvovali s nadšením a s radosťou. Žiaci svedomite plnili všetky úlohy pod vedením skúsených inštruktorov a výsledky na konci kurzu boli výborné.  Na záver žiaci dostali „mokré vysvedčenie“.

Plavecký výcvik organizujeme na našej škole každý rok nie len s cieľom prevencie poklesu pohybovej činnosti detí, ale plníme aj ciele projektu ZDRAVÁ ŠKOLA. Učíme žiakov vytvárať si pozitívny  vzťah k jednotlivým druhom športu, ktorého súčasťou je aj plávanie. Fyzický vývin žiakov, kondícia, zdatnosť, vytrvalosť, otužovanie sú hlavné faktory zdravého vývinu žiakov. Cieľom našej školy je vychovávať zdravú a pohybovo zdatnú  generáciu.