03.04.2024, Streda

Enviromentálna výchova v ŠkD

Prostredníctvom zážitkového učenia mali deti  z 5. oddelenia možnosť spoznať a prakticky zrealizovať výsadbu jarných kvetov, o ktoré sa budú starať, sledovať ich rast a prostredníctvom aktivít  získajú zručnosti a možnosti zapájať sa  do tímovej práce.

Deti mali radosť, keď sa naučili rozoznať a nazvať kvety, ktoré vysádzali, ale aj tie, ktoré teraz rastú v parkoch, pri ihriskách a aj v buriniskách ... a môžu sa pochváliť pred rodičmi, súrodencami či kamarátmi.

Deti vedia, že kvietok je najkrajší, keď rastie v trávičke a nie keď sa odtrhne a po krátkom potešení uvädne.