Týždeň dobrovoľníctva na našej škole
Dňa 22. 5. 2026 sa žiaci našej školy aktívne zapojili do Týždňa dobrovoľníctva a svojou prácou prispeli k skrášleniu okolia, pomoci komunite aj ochrane životného prostredia.
Dňa 22. 5. 2026 sa žiaci našej školy aktívne zapojili do Týždňa dobrovoľníctva a svojou prácou prispeli k skrášleniu okolia, pomoci komunite aj ochrane životného prostredia.
Žiaci 9. ročníka sa podieľali na úprave okolia Opálových baní, kde pomáhali s čistením a údržbou priestoru. Svojou prácou prispeli k zachovaniu príjemného prostredia tejto významnej lokality.
Ôsmaci a deviataci zároveň pomáhali aj v Bobuľkolese, kde sa zapojili do rôznych pracovných aktivít a úprav areálu. Niektorí žiaci 8. ročníka sa venovali aj výrobe kozubových podpaľačov, pričom si vyskúšali praktickú a užitočnú činnosť s ekologickým rozmerom.
Do dobrovoľníckych aktivít sa zapojili aj žiaci 5., 6. a 7. ročníka, ktorí sa v rámci akcie Miluj svoje mesto venovali upratovaniu okolia školy. Spoločne zbierali odpadky a prispeli k čistejšiemu a krajšiemu prostrediu v okolí školy.
Všetkým žiakom a pedagógom ďakujeme za ich ochotu pomáhať, zodpovedný prístup a aktívne zapojenie do dobrovoľníckych aktivít. Sme radi, že aj prostredníctvom takýchto podujatí môžeme viesť žiakov k spolupatričnosti, pomoci druhým a starostlivosti o svoje okolie.




















Created by