Prváci na koncoročnom výlete / Za históriou a vôňou koláčikov do Fintíc
Koniec školského roka klope na dvere a naši najmladší žiaci – prváci – ho oslávili tak, ako sa patrí, poriadnym výletom! Ich kroky smerovali do ....
Koniec školského roka klope na dvere a naši najmladší žiaci – prváci – ho oslávili tak, ako sa patrí, poriadnym výletom! Ich kroky smerovali do neďalekej, historicky bohatej obce Fintice, kde na nich čakal deň plný zážitkov, objavovania a prekvapení.
Ich cesta za poznaním začala v priestoroch fintického kaštieľa a múzea. Deti s otvorenými ústami počúvali príbehy z minulosti, prezerali si historické predmety a na chvíľu sa preniesli do čias, kedy v kaštieli pulzoval šľachtický život. Pre mnohých to bol prvý naozajstný dotyk s históriou a zvládli ho na jednotku.
Najvoňavejšia časť výletu však na nás ešte len čakala. Navštívili sme stredovekú pekáreň, kde deti spoznali, ako sa pieklo v minulosti. Najväčším zážitkom bolo, keď domáce majsterky pekárky vytiahli z pece čerstvé, voňavé koláčiky, ktoré upiekli špeciálne pre našich prvákov. Deti sa do nich s chuťou zahryzli a s plnými bruškami svorne vyhlásili, že také dobré koláče ešte nejedli. Výlet sa vydaril na výbornú. Do školy sa vrátili unavení, ale s úsmevom na tvári, plní nových vedomostí a s tou najsladšou spomienkou na záver ich prvého školského roka.
Ďakujeme obci Fintice za vrelé privítanie a skvelý zážitok. Tam sa spojila profesionalita, nadšenie pre históriu a vôňa tradície, vzniklo podujatie, na ktoré sa nezabúda.




















Created by