08.01.2019, Utorok

Návšteva interaktívnej výstavy Leonardium

Dňa 19.12.2018 navštívili žiaci 5.B, 7.A a 8.B triedy jedinečnú interaktívnu výstavu s názvom LEONARDIUM. Nahliadli do vedecko-umeleckého sveta svetoznámeho vedca a umelca Leonarda da Vinciho v  nových priestoroch kreatívneho a interaktívneho múzea Aha! 

Dňa 19.12.2018 navštívili žiaci 5.B, 7.A a 8.B triedy jedinečnú interaktívnu výstavu s názvom LEONARDIUM. Nahliadli do vedecko-umeleckého sveta svetoznámeho vedca a umelca Leonarda da Vinciho v  nových priestoroch kreatívneho a interaktívneho múzea Aha! 

Výstava  dala žiakom príležitosť zoznámiť sa s Leonardovými vynálezmi, umením a vedeckou prácou hravou a pútavou formou.


V Leonardiu  mohli manipulovať s modelmi vynálezov, dozvedieť sa, ako príroda inšpirovala Leonarda, postaviť Leonardov prenosný most, digitálne manipulovať a premietať obraz Mony Lisy, otestovať svoje pozorovacie schopnosti v kvíze o maliarstve, zostaviť ľudské telo,  reprodukovať Leonardove výkresy, naučiť sa nové techniky kreslenia, zostavovať geometrické štruktúry a mnoho iných kreatívnych aktivít....

Výstava bola nesmierne zaujímavá a obohacujúca.

Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity v interaktívnom múzeu Aha.

 

Viac fotiek nájdete TU.