16.04.2019, Utorok

Stretnutie so Včelárom

Ako sa lepšie dá privítať jar ako stretnutím s pánom včelárom, ktorý našich malých žiakov z 1. stupňa vo štvrtok 11. apríla zasvätil do tajomného sveta včielok. Deti s otvorenými ústami ...

Ako sa lepšie dá privítať jar ako stretnutím s pánom včelárom, ktorý našich malých žiakov z 1. stupňa vo štvrtok 11. apríla zasvätil do tajomného sveta včielok. Deti s otvorenými ústami sledovali jeho výklad, kde sa napr. dozvedeli ako pracujú včely-robotnice, prečo je v úli dôležitá matka – kráľovná, čo robí chorá včielka, čo robí včela -.kaderníčka a mnohé iné informácie. Nechýbala ani sladká ochutnávka medu, tvorivá dielňa, kde si každý mohol vyrobiť voňavú sviečku zo včelieho vosku a na záver si deti mohli pohladkať zajačiky, kuriatka a prepelice.

Manželom  Mirke a Michalovi z Mimy farmy ďakujeme a prajeme veľa zdaru v ich krásnej a užitočnej práci.