11.01.2020, Sobota

FIRST LEGO League na Slovensku – regionálny turnaj v Košiciach

Vo štvrtok 9. januára 2020 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov.

Vo štvrtok 9. januára 2020 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov.

         Tím SIBIR z našej školy sa tejto súťaže opäť zúčastnil. Tím tvorili žiaci Martina Angušová, Oliver Ondrija, Adam Pliška, Kristián Šalata z 9.A a Tobias Skirka z 8.A, ktorý sa žiaľ kvôli onemocneniu regionálneho kola nemohol zúčastniť.

       V dopoludňajšej časti sa predstavili tímy v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. Popoludní sa konali na turnajových stoloch robotické hry Robot Game. Počas hry sa v časovom limite 150 sekúnd snažili tímy pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií.

          Tohoročná téma CITY SHAPER  vtiahla súťažiacich do problematiky urbanizácie a riešenia verejných priestorov. Na ňu nadväzovalo aj zadanie výskumného projektu: Navrhujme a budujme lepšie miesta na život a prácu pre každého.

       Celá myšlienka súťaže nie je zameraná iba na robotiku, ale kladie veľký dôraz na rozvoj tímovej spolupráce, analytické myslenie, schopnosti prezentovať svoje vedomosti a kreativitu. Prepája svet vedy a techniky so zábavou.

        V závere dňa bolo vyhlásené poradie v jednotlivých kategóriách a celkové poradie. Náš tím SIBIR obsadil v kategórií  Výskumný projekt 2. miesto a celkovo obsadil 7. miesto. V silnej konkurencii 18 tímov sa nestratil a úspešne reprezentoval našu školu za čo im ďakujeme.

 

Viac fotiek nájdete TU.