28.05.2021, Piatok

Tím SIBIR na online regionálnom turnaji FIRST LEGO League v Prešove

Vo štvrtok 20. mája 2021 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov online formou prostredníctvom platformy Remote Event Hub, ktorú vyvinula FIRST spolu s LEGO EDUCATION.

Vo štvrtok 20. mája 2021 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov online formou prostredníctvom platformy Remote Event Hub, ktorú vyvinula FIRST spolu s LEGO EDUCATION.

         Z našej školy sa tejto súťaže zúčastnil dvojčlenný tím, ktorý tvorili žiaci Tobias Skirka z 9.A a Patrik Gajdoš z 8.B.

         Tohoročnou téma Replay  vstúpili súťažiaci do sveta športu, hry a kondície. Na ňu nadväzovalo zadanie inovačného projektu, stavba súťažného ihriska a naprogramovanie LEGO® robota.

        Celá myšlienka súťaže nie je zameraná iba na robotiku, ale kladie veľký dôraz na rozvoj tímovej spolupráce, analytické myslenie, schopnosti prezentovať svoje vedomosti a kreativitu.

       Ročník 2021 bol výnimočný online prostredím a sťaženými podmienkami na spoločné stretnutia pri riešení úloh. Náš tím SIBIR obsadil v kategórií  Inovačný projekt 3. miesto a celkovo obsadil 4. miesto v konkurencii šiestich tímov.

 

Video zo súťaže nájdete TU.