25.04.2022, Pondelok

Zvedavé čítanie

Viete, čo je to "Zvedavé čítanie?" Ak nie, tak vám to poviem! Bol to literárny festival pre zvedavé  deti a rodičov, ktorý ...

Viete, čo je to "Zvedavé čítanie?" Ak nie, tak vám to poviem! Bol to literárny festival pre zvedavé  deti a rodičov, ktorý organizovala Krajská knižnica v Prešove 23.04.2022 vo svojich pobočkách.

Ako škola sme mali možnosť zapojiť sa do tohto programu.  A tak už v piatok v doobedňajších hodinách sa naši štvrtáci a piataci stretli s pani spisovateľkou Ivanou Ondriovou, autorkou najnovšej knihy pre deti "Dedo Amerika a podarené prázdniny." Okrem čítania z tejto zaujímavej knihy plnej vtipných situácií, nám pani spisovateľka prezradila aj niečo zo svojho súkromia, či kam chodí na svoje nápady.

Poobede sa žiaci v ŠKD stretli s pánom Mrkvičkom (teda T. Hujdičom) pri spoločnom čítaní pre radosť. Dozvedeli sa ako vyzerá žirafa v modrej osuške, či čo robiť s domom, ktorý za vami neustále chodí.  Prežili sme krásny čas s knihou a ľuďmi, ktorí nás opäť povzbudili do čítania. 

 

Viac fotiek nájdete TU