03.05.2022, Utorok

Cypriánove bádania

Viete prečo sa volá  daný cesnak medvedí? Keď sa medvede na jar  prebúdzajú , medvedí cesnak je ich prvou potravou.  Síce obdobie ...

Po cestách Cypriánovho bádania s múdrou 1tkovou  hlavičkou.

Medvedí cesnak

Viete prečo sa volá  daný cesnak medvedí?

Keď sa medvede na jar  prebúdzajú , medvedí cesnak je ich prvou potravou.  Síce obdobie výskytu medvedieho cesnaku pomaly končí, ale stále ho môžete nájsť.  Žiaci 7.A triedy si ho nazbierali a  urobili z neho pesto.   Bolo naozaj veľmi silné a chutné . Základné informácie o medveďom cesnaku a recept na pesto nájdete pri Cypriánovi ( 6.A trieda).

Ak sa vám podarí vyriešiť  Cypriánove  úlohy  z daných informácii do 6.5.2022, odovzdáte nám ich        ( s menom a triedou)  a správnosť riešení bude nad 90% úspešná,  získate okrem nových vedomostí a dobrého pocitu zo seba,  že viete čítať s porozumením a vyhľadávať  nové informácie,   aj aktivačnú jednotku z biológie.

Žiaci 7.A triedy

Úlohy:

1. Ako nazývajú na celom svete odborne ( botanicky) medvedí cesnak?
  2. Rastie medvedí cesnak v listnatých suchých lesoch?
  3. Prebieha fotosyntéza v medveďom cesnaku?
  4. Môžeme medvedí cesnak zbierať v mesiaci jún?
  5. S akým organizmom  si ho nemôžeme pomýliť a prečo?
  6. Ktoré časti medvedieho cesnaku sú liečivé?
  7. Zvyšuje alebo znižuje krvný tlak?
  8. Čo spôsobuje ateriosklerózu, proti ktorej pomáha medvedí cesnak?
  9. Aký antioxidant obsahuje medvedí cesnak?
  10. Pesto z medvedieho cesnaku je spracované  tepelne?
  11. Ktorú ingredienciu podávame pri výrobe pesta v dcl.?

Veľa zdaru prajeme.

Viac fotiek nájdete TU