26.05.2022, Štvrtok

Exkurzia – Martin – Matica slovenská

Dňa 24.5.2022 sme sa my, žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili na exkurzii v Martine. Navštívili sme 1. a 2. budovu Matice slovenskej, dom Jozefa Cígera - Hronského, ktorého architektom bol on sám a Národný cintorín. Dozvedeli sme sa mnoho nových a zaujímavých informácií, ktoré sa nám v štúdiu ešte určite zídu. Tieto informácie sme sa dozvedeli zo skvelých a obsiahlych výkladov. Taktiež sme videli busty a pamiatky mnohých významných osobností slovenskej histórie.

Exkurziu hodnotíme veľmi pozitívne a určite bola pre nás užitočná. Veríme, že budúce ročníky žiakov našej školy budú mať takúto príležitosť a užijú si to minimálne tak, ako sme si to užili my.

Na záver sa chceme poďakovať našim pani zástupkyniam, ktoré túto exkurziu zorganizovali a sprevádzali nás.

Viac fotiek nájdete TU