11.06.2022, Sobota

Prevencia

Po dlhej zdravotnej prestávke sme sa na našej škole vrátili k preventívnym programom. V pondelok 30.5. a nasledujúci pondelok 6.6. sa žiaci 6. až 8. ročníka zúčastnili odborných prednášok na tému: JA A MOJE JA, kde sa šiestaci vzdelávali v oblasti sociálnej a emocionálnej. Žiaci siedmeho ročníka sa poučili o bio-psycho-sociálnych aspektoch dospievania v prednáške  DOSPIEVAM ALEBO ŽIVOT PLNÝ ZMIEN. A aj ôsmaci  vedomostne pokročili o kúsok k dospelosti v prednáške DIEVČATÁ Z VENUŠE, CHLAPCI Z MARSU .

Neobišli sme ani tému prevencie pred nebezpečenstvom závislostí, ktorú sme smerovali žiakom siedmeho a ôsmeho ročníka.  Naši žiaci počúvali veľmi pozorne, lebo vedia, že lepšia je prevencia, ako riešenie problémov.