14.06.2022, Utorok

Zbierame použité batérie so Šmudlom

V marci 2017 odštartovala SEWA v spolupráci s neziskovou organizáciou DAPHNE úspešný projekt „Zbierame použité batérie so Šmudlom“. Jeho cieľom ...

V marci 2017 odštartovala SEWA v spolupráci s neziskovou organizáciou DAPHNE úspešný projekt „Zbierame použité batérie so Šmudlom“. Jeho cieľom je hravou a zážitkovou formou vzdelávať deti predškolského veku a detí na prvom stupni základnej školy v oblasti správneho triedenia odpadov.

Sme jediná škola na Slovensku, ktorá zapojila žiakov aj z druhého a tretieho ročníka do separácie batérií.

Projekt sa skladá z dvoch vzájomne prepojených častí. V rámci ekovýchovy sa deti spolu s kamarátom Šmudlom naučili správne triediť odpady a dozvedeli sa, prečo nemôžu vyhadzovať staré batérie do obyčajného smetného koša, alebo voľne do prírody. Svoje vedomosti si overia aj v praxi pri zbere batérií do papierových krabičiek, tzv. B-boxov, ktoré vďaka projektu získal každý žiak.

Ak máte doma prebytočné batérie, tak šup – šup sem s nimi, môžete ich doniesť. Zberné nádoby sú na chodbách prvého stupňa, pri kancelárii vedenia školy i v priestoroch šatne. Vopred Vám ďakujeme, že chránite našu planétu Zem aj takouto formou.

 

Viac fotiek nájdete TU.