26.10.2022, Streda

Medzinárodný deň školských knižníc

Každoročne, štvrtý októbrový pondelok je Medzinárodným dňom školských knižníc. Bol vyhlásený Dr. Blanche Woolls, prezidentkou Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva a pripomína sa od r. 1999. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu ...

Každoročne, štvrtý októbrový pondelok je Medzinárodným dňom školských knižníc. Bol vyhlásený Dr. Blanche Woolls, prezidentkou Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva a pripomína sa od r. 1999. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu z kníh.

Pre prekrývajúca sa termíny s inými akciami, si na škole  tento deň pripomenieme o mesiac  - dňa 21.11.2022 interaktívnou divadelnou čítačkou na HODZINACH VICHODŇARČINI s p. Jozefom Jenčom, jej autorom. Po skončení besedy si bude možné zakúpiť aj jeho knihy:Vichodňarske rozpravočky.