31.10.2022, Pondelok

Týždeň zdravej výživy

24. a 25. októbra sme mohli prísť do školy aj bez raňajok:). Pýtate sa, prečo? My šiestaci, sme si pre Vás pripravili ...

24. a 25. októbra sme mohli prísť do školy aj bez raňajok:). Pýtate sa, prečo? My šiestacisme si pre Vás pripravili (v rámci Týždňa zdravej výživy)  ochutnávku rôznych nátierok, ktoré sme doma ukuchtili. Špenátová, cícerová, cibuľová, vajíčková, fazuľová, pažítková...,no samé zdravé dobroty.Niektoré mali veľký úspech a tak ich recepty ešte stále kolujú medzi nami.

No nebolo to len o nátierkách, pretože na hodinách biológie sme sa o jednotlivých potravinách a ich výživových hodnotách aj učili a pripravili sme si o nich aj projekty. Ďakujeme za pomoc rodičom ale aj p. uč. Adamkovičovej, ktorá nás k tomu povzbudzovala a dozerala, aby nikoho od prejedenia nebolelo brucho. 

 

Viac fotiek nájdete TU.