28.11.2022, Pondelok

Znace co to ganek, pugiľar, frištik, či garadiče?

Možno áno, možno nie. Žiaci 3. - 6. ročníka sa to dozvedeli na hodinách vichodňarčini s jej autorom, vyštudovaným  režisérom, scénaristom, spoluzakladateľom divadla ...

Možno áno, možno nie. Žiaci 3. - 6. ročníka sa to dozvedeli na hodinách vichodňarčini s jej autorom, vyštudovaným  režisérom, scénaristom, spoluzakladateľom divadla KĽUD v obci Kladzany, Jozefom Jenčom. Od roku 1999 absolvovalo množstvo vystúpení a získalo nejedno ocenenie za autorské hry na rôznych festivaloch a prehliadkach amatérskych divadiel. Beseda plná humoru, zábavy, ba i cvičenia mala medzi deťmi veľký ohlas. Veď kto kedy videl "vichodňara Ďodika, co premohnul šickich americkich megahrdinoch (Spidermen, Aqvamen, Batmen...), že od ňoho ucekali nadaľeko", abo Červenu chustečku (t.j.Červená Karkuľka), co ju žid medzvedz, bo vulk bul na dovolenke...

Niektorí zo žiakov si dokonca zahrali v krátkej scénke, ktorú mal  autor pripravenú. Ktovie, možno sa s nimi o niekoľko rokov stretneme na doskách, čo znamenajú svet. 

PS.: Gramatické chyby v texte sú znakom vichodňarčiny. :) 

 

Viac fotiek nájdete TU.