26.10.2023, Štvrtok

Návšteva solivarského múzea

Nie každý má čas, aby študoval históriu. A preto, vždy musí byť nejaký svetlonosič, ktorý príde a ukáže nám, čo tu máme, ako žili naši predkovia. A ako sa žilo kedysi ?

Nie každý má čas, aby študoval históriu. A preto, vždy musí byť nejaký svetlonosič, ktorý príde a ukáže nám, čo tu máme, ako žili naši predkovia. A ako sa žilo kedysi ?

Na túto otázku dostali žiaci z 2. B odpoveď po návšteve múzea v Prešove - Solivar dňa 24.10.2023. Múzeum sa nachádza v starom rodinnom dome, kde mohli vidieť rôzne starožitnosti, o ktorých sa dozvedeli načo sa používali a ako sa s nimi narábalo. Ďakujeme za skvelý prístup majiteľa pána Petra Krajňáka staršieho. Žiaci si to užili, dostali, odpovede na mnohé otázky a veľmi sa im tam páčilo. 

 

Viac fotiek nájdete TU.