17.11.2023, Piatok

Za svetlom katedrál

Dňa 16.11. sa starší žiaci/piataci z výtvarného krúžku presunuli z priestorov našej školy do budovy Prešovskej univerzity (na ul.17.novembra v Prešove) obzrieť si výstavu obrazov maliara p. Jána Bartka.

Dňa 16.11. sa starší žiaci/piataci z výtvarného krúžku presunuli z priestorov našej školy do budovy Prešovskej univerzity (na ul.17.novembra v Prešove) obzrieť si výstavu obrazov maliara p. Jána Bartka.

P.riaditeľ Univerzitnej knižnice Peter Haľko nás veľmi milo uvítal a žiakom predstavil J. Bartka, ktorý si našiel čas na stretnutie s nami. Sám pán maliar sa s nami prechádzal od obrazu k obrazu, so žiakmi  rozprával o použitých technikách, o výrobe prírodných farbív, o zážitkoch i skúsenostiach pri tvorbe.  Ponúkol nám zopár užitočných rád pri maľovaní

 

Bolo to veľmi podnetné a milé stretnutie.

 

Viac fotiek nájdete TU.