18.11.2023, Sobota

Navštívili sme Hvezdáreň a planetárium

„Zem nie je plochá doska.“   „Zem vykonáva dva základné pohyby.“    „Mesačné fázy sa pravidelne opakujú.“     „Slnečnú sústavu netvoria iba  planéty.“        „Prečo sa striedajú ročné obdobia?“      „Objavovanie vesmíru a využívanie kozmonautiky.“   „A čo na to mimozemšťania!“

„Zem nie je plochá doska.“   „Zem vykonáva dva základné pohyby.“    „Mesačné fázy sa pravidelne opakujú.“     „Slnečnú sústavu netvoria iba  planéty.“        „Prečo sa striedajú ročné obdobia?“      „Objavovanie vesmíru a využívanie kozmonautiky.“   „A čo na to mimozemšťania!“

Nielen k týmto, ale aj k ďalším témam, ktoré sa preberajú v geografii, dostali naši piataci odborné vysvetlenie s názornými ukážkami pri návšteve Hvezdárne a planetária v našom meste.

 

Viac fotiek nájdete TU.