28.03.2024, Štvrtok

Hviezdoslavov Kubín

"Ó mojej matky reč je krásota, milota, je rozkoš, láska svätá..." Pavol Országh Hviezdoslav

Tieto slová nášho najznámejšieho básnika nás aj tento rok privítali na okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorý sa konal v priestoroch základnej školy na ulici Kúpeľná. Víťazi nášho školského kola, nás išli reprezentovať v každej kategórii: V PRÓZE v I. kategórii to bola žiačka Laura Pisarčíková, v II. kategórii - Daniel Jakub a III.kategóriu obhajoval Matúš Petrovský, ktorý si priniesol aj ČESTNÉ  UZNANIE za svoj prednes. V POÉZII sme zastúpenie v I. kategórii nemali, v II. kategórii to bola žiačka Sára Hrušková a v III. kategórii si tretie miesto "vybojovala" Nina Strelcová.

Ďakujeme všetkým žiakom za ich reprezentácii, učiteľom za prípravu a rodičom za poklady v podobe ich detí, ktoré nám zverili.

 

Viac fotiek nájdete TU.