28.03.2024, Štvrtok

Hodina TEPky v prírode

Utorkové slniečko nás už od rána lákalo von. No škola je škola...,

Utorkové slniečko nás už od rána lákalo von. No škola je škola..., ale aj tá sa dá realizovať v prírode. Presvedčili sme sa o tom na hodinách TEPky, ako v skratke voláme technické a pestovateľské práce v škole. Na neďalekej lúke za školou sme si urobili krátku výuku o bylinkách, ktoré môžeme v tomto období zbierať i o ich využití na zdravie človeka. A tak sme sa rozutekali po lúke hľadať púpavu, podbeľ, fialky, prvosienky, pľúcnik lekársky, pŕhľavu. Všetky tieto naše jarné bylinky sú dobré na dýchacie cesty, odhlienenie pri kašli a tráviacich problémoch. Náš "úlovok" v podobe podbeľu a pŕhľavy sme rozprestreli na lavicu v triede, aby nám počas prázdnin vyschli. Tešíme sa na ďalšiu hodinu, keď si z našich byliniek uvaríme chutný čaj.

 

Viac fotiek nájdete TU.