02.04.2024, Utorok

Plavecký výcvik našich tretiakov

Plávanie podporuje odvahu, húževnatosť, otužilosť, obratnosť, rozhodnosť, orientáciu, správne držanie a koordináciu  tela, prispieva k ochrane zdravia.

Plávam, plávaš, plávame – do vody sa tešíme.

Zvládli sme to raz, dva, tri,

veď sme smelí tretiaci.

 

Plávanie podporuje odvahu, húževnatosť, otužilosť, obratnosť, rozhodnosť, orientáciu, správne držanie a koordináciu  tela, prispieva k ochrane zdravia.

Aj tento rok sa žiaci 3. ročníka našej školy zúčastnili plaveckého výcviku v rámci predmetu TSV. Výcvik prebiehal v ZŠ Májového námestia v Prešove od 18.3. – 22.3. Po rozdelení do družstiev postupoval každý svojím tempom. Pod odborným dohľadom a individuálnym prístupom sa  pre mnohých žiakov prvé obavy zmenili na radosť z pohybu vo vode. Naši tretiaci sú snaživí a nebojácni. Neplavci vykonali veľký pokrok, mnohí sa naučili plávať, plavci sa zdokonalili v technike tohto športu.

Za svoju snahu, odvahu a disciplínu každý  absolvent plaveckého výcviku získava ,,mokré vysvedčenie,, ako spomienku na zážitky strávené v spomínanom bazéne. Vďaka patrí našim inštruktorkám  TSV z Pedagogickej fakulty PU v Prešove, našim učiteľom a vedúcemu plaveckého výcviku p. uč. V. Gombárovi.

 

Viac fotiek nájdete TU.