17.04.2024, Streda

Kvapka krvi

Dňa 16.4.2024 našu školu navštívili študentky Strednej zdravotníckej školy  na Moyzesovej ulici  v Košiciach spolu s ich pedagogičkou p. Strelcovou. Z ich prezentácie sme sa dozvedeli o jednotlivých študijných odboroch tejto školy ...

Dňa 16.4.2024 našu školu navštívili študentky Strednej zdravotníckej školy  na Moyzesovej ulici  v Košiciach spolu s ich pedagogičkou p. Strelcovou. 

Z ich prezentácie sme sa dozvedeli o jednotlivých študijných odboroch tejto školy a bližšie sme sa zoznámili s odborom – Zdravotnícky laborant,  ako i so širokým uplatnením  absolventov tohto odboru  vo viacerých odvetiach medicíny.

Veľmi zaujímavá bola pre nás aj prednáška o krvi  a informácie o transfúziách, krvných skupinách  a spôsoboch  ich určovania.  Najviac sme sa však tešili  z praktických odberov krvi , kde sme  mohli zistiť  vlastnú  krvnú  skupinu a sledovať ako sa kvapnutím daného roztoku vyzrážali červené krvinky.  

Táto edukačná návšteva sa nám veľmi páčila a ďakujeme za ňu.

 

Viac fotiek nájdete TU.