03.06.2024, Pondelok

Sokoliari na 1. stupni

Sokoliarstvo ...by malo byť povýšené na umenie, pretože je to jediný spôsob lovu, ktorý svojou povahou patrí ku skutočnému umeniu. Ľudia môžu ovládať vtáka, ktorý krúži vysoko vo vzduchu, môžu ho zaujať ...

Sokoliarstvo
...by malo byť povýšené na umenie, pretože je to jediný spôsob lovu, ktorý svojou povahou patrí ku skutočnému umeniu. Ľudia môžu ovládať vtáka, ktorý krúži vysoko vo vzduchu, môžu ho zaujať a vycvičiť len ľudským duchom. Víťazstvo ľudského ducha nad najslobodnejším zo zvierat, nad dravcom, ktorý sa po vypustení na päsť vráti i keď to odporuje jeho prirodzenosti, nie preto, že by pohŕdal slobodou, ktorá mu bola zdanlivo darovaná, ale preto, že sa vrátiť musí, vábený človekom, ktorý ho drží neviditeľným putom.
 
Dňa 30.5.2024 k nám na školský dvor zavítali sokoliari zo Sabinova. Prezradili nám množtvo zaujímavých informácií o krkavcovi menom Lady, sove snežnej s menom Beli a jastrabovi mexickom Siki. Bolo to stretnutie plné prekvapivých momentov. Vystúpenie sokoliarov Sabina sa všetkým zúčastneným veľmi páčilo.