10.06.2024, Pondelok

Súťaž v poskytovaní prvej pomoci

... na zlatom - 1. mieste sa umiestnil tím žiačiek zo ZŠ SIBÍRSKEJ 8.A a 8.B z naš – Hana Dožická, BiankaGállová, Michaela Obertová a Alenka Micenková, a patrí im veľké uznanie a gratulácia... V záhrade umenia v Prešove, v magický dátum 6. 6. 2024, sa stretli žiaci základných škôl z celého Prešovského okresu, ktorí podporujú myšlienku SPOLU POMOŽEME, na súťaži v poskytovaní prvej pomoci, ktorú vyhlásil SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ. Nechýbala dobrá nálada, úsmevy na tvári, nadviazanie nových priateľstiev, ale aj zapotenie sa, zúročenie vedomostí z histórie Červeného kríža a  z poskytovania prvej pomoci.

V záhrade umenia v Prešove, v magický dátum 6. 6. 2024, sa stretli žiaci základných škôl z celého Prešovského okresu, ktorí podporujú myšlienku SPOLU POMOŽEME, na súťaži v poskytovaní prvej pomoci, ktorú vyhlásil SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ. Nechýbala dobrá nálada, úsmevy na tvári, nadviazanie nových priateľstiev, ale aj zapotenie sa, zúročenie vedomostí z histórie Červeného kríža a  z poskytovania prvej pomoci.

Za našu školu súťažili tri  tímy II. stupňa – Valentínka Plančárová, Chiara Baranová, Timea Stašová a Adam Ňachaj – žiaci 5. A , žiačky 6.A a 7.A – Anna Kantorvá, Karolína Magdová, Nela Žideková a Heidi Ržoncová, a žiačky 8.A a 8.B – Hana Dožická, BiankaGállová, Michaela Obertová a Alenka Micenková a ako jediná škola z Prešova sme mali  v zastúpení aj tím I. stupňa v zložení : Adelka Neščiverová a Kristínka Karnišováz 2.A, Martinka Segedyováz 2. B a najmladšia súťažiaca Tamarka Gállováz 1.A. Súťaž prebiehala na piatich stanovištiach.  Všetci naši súťažiaci boli odmenení medailou a diplomom  Slovenského Červeného kríža.

Celú súťaž mohol vyhrať len jeden tím a po vyhodnotení a spočítaní bodov  na zlatom - 1. mieste sa  umiestnil tím žiačiek zo ZŠ SIBÍRSKEJ 8.A a 8.B z naš – Hana Dožická, BiankaGállová, Michaela Obertová a Alenka Micenková, a patrí im veľké uznanie a gratulácia.

Jedno je však isté, že všetci naši súťažiaci sú víťazmi, pretože vedia poskytnúť prvú pomoc tak, že každý kto by sa ocitol v ohrození, by bol šťastní, keby ich mal vtedy pri sebe.


Ďakujeme naši mladí záchranári. Sme na vás hrdí.

 

Viac fotiek nájdete TU.